Blogy

Programová konferencia

Dňa 10.5.2016 sa v SATORI STAGE v Bratislave konala programová konferencia pod záštitou iniciatívy ŠTUDENT - Aliancia stredoškolákov a ich lídra Branislava Gigaca. Tejto konferencie sa zúčastnili aj poslanci NR SR Martin Poliačik, Branislav Grohling, Miroslav Sopko a na chvíľku sa zúčastnil aj minister školstva Peter Plavčan. 

Musíme vyzdvihnúť hneď na začiatok schopnosti a vlastnosti práve lídra Aliancie stredoškolákov Braňa. Je to sebavedomý, úprimný a otvorený človek, plný chuti do boja za lepšie školstvo, odhodlaný urobiť všetko preto, aby sa podarilo presadiť požiadavky Aliancie stredoškolákov. Jeho komunikačné schopnosti by mohol závidieť nejeden poslanec NR SR.

Hovorilo sa o viacerých témach. O celkových problémoch v školstve, o návštevách koncentračných táborov, o ne/spolupráci so županom BBSK Ing. Mgr. Mariánom Kotlebom a jeho stranou Kotleba - ĽSNS, o duálnom vzdelávaní a pod. V príjemnom prostredí tejto kaviarne sa chytili tém aj mladí ľudia, či už z Aliancie alebo z rôznych, hlavne stredných, škôl. Diskusia sa pretiahla tak veľmi, že sa musel zredukovať počet otázok, pretože to by bolo na ďalšiu konferenciu.

Nakoniec zástupca Iniciatívy študentov pedagogických odborov VŠ Jozef Repka podpísal dohodu Boj za lepšie školstvo so zástupcom Aliancie stredoškolákov Braňom Gigacom. Dohodli sa na ďalšej spolupráci, ktorú budú presadzovať aj formou spomínanej dohody.